Menü

Kapadokya Balon Turu

#solocavesuites
Bizi takip et

Kapadokya Balon Turu

Aynı anda 100 ila 150 sıcak hava balonunun havalandığı görsel şölene sizde davetlisiniz. Dünya’nın en iyi ve en yoğun sıcak hava balon uçuşunun yapıldığı Kapadokya siz değerli konuklarına ortalama bir saatlik eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

İnsanı yanı başındayken büyüleyen peri bacalarına gökyüzünden bakıldığında şölene dönüşen bir manzara sunmaktadır. Sevdiklerinizle biriktireceğiniz bu anı oldukça uzun yıllar keyifle sohbetini yapacağınız bir anı olacaktır.

Kapadokya’daki Balon Turu Nerede Yapılır?

Uçuş rotaları hava koşullarına göre değişir. Ancak genelleme yapacak olursa balonlar, Avanos ve Göreme’den kalkar. Her iki yer de Kapadokya’nın en güzel bölgeleridir. Ihlara vadisi üzerinde de balon turu aktiviteleri bazı aylarda gerçekleşmektedir.

Kapadokya Balon Turu Hangi Aylarda Yapılır?

Kapadokya’da yılın herhangi bir zamanında balon turu yapabilirsiniz. Tabii ki rüzgar ve diğer hava koşullarının buna uygun olması da gerekmektedir. Balon turu için en ideal olan zamanlar; Nisan-Ağustos ayları arasındaki zaman dilimidir. Kapadokya balayı ve kapadokya balon turları yılın her mevsiminde olabilir.

Kapadokya Balon Turu Planlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Balon turu için alanında güvenilir bir şirketi seçtiğinizden emin olmalısınız. Şirket hakkında araştırma yaparak onlara güvenip güvenemeyeceğinizi anlayabilirsiniz. Uçuşların süresi genel olarak 1 saattir. Kapadokya balon turunda yolculara uçuş sigortasını sağlanmalıdır.